RSSfacebooktwitter

* برای مشاهده لیست قیمت هاایمیل خود را وارد نمایید، بلافاصله لینک ورود به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

تماس با ما
رای دهی:  / 0
ضعیفعالی 
اولین نگارش در 30 خرداد 1392
تاریخ انتشار 30 خرداد 1392
چاپ
8c8ead42d3f4ef9720b2e3f7ddaf6424.jpg

  لودسل یا واحد توزین الکترونیکی در ابعاد ، اندازه ها و ظرفیتهای مختلف و نیز با مارکهای متنوع در بازار و کارخانه ها مورد استفاده قرار میگیرد.

 شرکت مگا ماشین به منظور تامین نیاز کارخانه های استفاده کننده از این تجهیزات(کارخانه های تولید کننده ماشین آلات و کارخانه های تولید کننده بتن،آسفالت و سایت های دانه بندی شن و ماسه) اقدام به تامین و فروش انواع لودسل می نماید.

 

تعاریف

 

 تعاریف:

 لودسل چیست:

 لودسل یک نوع حسگر(sensor)برای اندازه گیری بارهای مکانیکی میباشد که ولتاژ خطی متناسب با نیروی اعمالی تولید میکند.

   ** لودسل ها می توانند اوزان را از مقدار صفر تا حداکثر ظرفیت اسمی تعیین شده را اندازه گیری نماید.**

 ساختار لودسل:

 لودسل از یک قطعه فلزی(آلیاژ فولاد، استنلس استیل یا الومینیم) و تعدادی تنش سنج(strain gauges)تشکیل یافته که این استرین گنج ها در یک مدار پل ویستون قرار میگیرند. به این صورت میتواند تغییرات به وجود آمده به واسطه تنشهای حاصل روی لودسل را به ولتاژ برق تبدیل میشود. 

ساختار داخلی لودسل

 

 

 

 موارد کاربرد لودسل:

 از لودسل برای اندازه گیری نیرو و بار وارده بر اثر تنشهای مکانیکی در کارخانجات، برای اندازه گیری وزن به صورت دیجیتالی در ترازوها و باسکولهای توزین (کارخانجات مواد غذائی، کارخانه بچینگ بتن، کارخانه تولید آسفالت و واحدهای توزین و بسته بندی .

 

  انتخاب لودسل:

  در انتخاب لودسل عوامل مختلفی ماثر میباشد که از مهمترین آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

  1-دقت مورد نیاز برای اندازه گیری و حداکثر ظرفیت مورد نیاز.

  2-موقعیت و محل نصب لودسل.

  3-نوع بار یا نیروی وارده (جهت و زاویه نیرو)

 


  مدلهای لودسل:

1- زمیک (zemic)

2- ساوها (sawha)


انواع لودسل

 

 1-لودسل های فشاری(compression):

1-1: لودسل های سینگل پوینت(single point)از پر مصرف ترین نوع این قطعات توزین هستند. راستای نیروی اعمال شده در این لودسل ها می بایست عمود باشد. لودسل های (single point) تک نقطه ای در مقابل نیروهای جانبی حساسیت کمتری دارند و بیشتر به نام لودسل های خمشی نامیده میشوند.

 *برخی از موارد کار بردی این نوع لودسل در ترازو و باسکول ها، توزین مخزن و ماشین آلات بسته بندی. نمونه ای از لودسل های خمشی

 

 

 

 

 

 

1-2:لودسل های شیر بِم (shear beam)بار گسترده، در ظرفیت های متوسط به بالا تولید میشوند. در این لودسل ها یک طرف از لودسل به صورت ثابت بسته شده و نیرو از طرف مقابل اعمال می شود. در این نوع از لودسل ها نیرو میتواند در جهات مختلف و با استفاده از صفحه و مانتینگ های چرخشی اعمال شود.

 *برخی از موارد کار بردی این نوع لودسل در ترازو و باسکول ها، توزین مخزن و ماشین آلات بسته بندی.

لودسل shaer beam

 

 

 

 

 

2-لودسل های فشاری/کششی(low profie):

 این نوع از لودسل ها دارای مقاطع دایره شکل استوانه ای هستند. و میتوانند در دو حالت فشاری و کششی مورد استفاده قرار گیرند. (نیرو می بایست به صورت عمود به مرکز اعمال شود.)

نمونه لودسل low profile

 *برخی از موارد کار بردی این نوع لودسل در ترازو و باسکول ها، توزین مخزن و ماشین آلات بسته بندی و دستگاههای پرس برای تست نیروی کششی میباشد.

 

 

 

2-لودسل های استوانهای:

 لودسل های استوانه ای به صورت فشاری عمل می کنند این نوع از لودسل ها مقاوم طراحی شده اند در این مدل بار وارده حتما باید به سمت مرکز و عمود باشد.

 

  لودسل استوانه ای

 

 

 

 

 

 

3-لودسل های S شکل:

 لودسل S شکل میتواند هم به صورت فشاری و هم در حالت کششی مورد استفاده قرار بگیرد در این نوع لودسل ها نیرو می بایست از مرکز عبور نماید برای حصول این منظور از مانتینگ های با قابلیت چرخش استفاده میود.

نمونه لودسل s شکل نمونه لودسل s شکل

 

 

 

 

 

 


    مدلهای لودسل:

1- زمیک (zemic)

2- ساوها (sawha)