RSSfacebooktwitter

* برای مشاهده لیست قیمت هاایمیل خود را وارد نمایید، بلافاصله لینک ورود به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

تماس با ما
رای دهی:  / 0
ضعیفعالی 
اولین نگارش در 14 فروردين 1393
تاریخ انتشار 14 فروردين 1393
چاپ

تجهیزات بازیافت بطری پت

خط شستشو و بازیافت پت (PET) طراحی شده توسط مگاماشین راه حل مناسبی برای نیازهای بازیافت پت (PET) شماست.

این خط کاملاً اتوماتیک عدل های و یا بطری های زنده شما را به پرک پت (PET) تمیز و عاری از هرگونه ناخالصی پت (PET) تبدیل میکند که می تواند در تولید الیاف پلی استر یا دانه های گرانول و برای استفاده در سایر محصولات پت (PET) استفاده شود.

این کار توسط نصب تعدادی از دستگاههای بازیافت انجام می گیرد. خط شستشوی پت طراحی شده توسط مگاماشین ظرفیت ورودی 500 تا 3000 کیلوگرم در روز را دارا می باشد . ظرفیت خروجی بر اساس مقدار ناخالصی بطری های پت (PET) که بازیافت می کنید تایین می شود .

این خط شستشوی بطری پت (PET) برای بیشتر کارخانه های مناسب می باشد. در ذیل لیست دستگاههائی که برای شستشوی بطری پت (PET) بکار می رود را توضیح می دهیم .

1-     دستگاه عدل باز کن ( Deboler) .

اولین مرحله در شستشوی پت (PET) ، شکستن عدل های فشرده شده پت (PET) بطری های پت (PET) می باشد. پس از اینکه عدل ها به بطری پرس شده تبدیل شدند، با استفاده از سیستم انتقال به دستگاه بعدی منتقل می شوند .

2-     ترومل (Trommale )

بخش اختیاری از تجهیزات ، ترومل می باشد . که یک استوانه با سوراخ خای کوچک در بدنه آن است که به آرامی در حال چرخش می باشد. سوراخ ها کوچکتر از بطری های پت هستند بنابراین اجزاء کوچکتر ناخالصی ها مثل فلزات ، سنگ ، کاغذ ، و ... پائین می افتند در حالی که بطری های پت به بخش دیگر تجهیزات حرکت می کنند.

3-    آسیاب مرطوب :

آسیاب مرطوب اغلب به خردکن معروف است، این دستگاه بطری های پت (PET) را به تکه های کوچک به اندازه 10 – 15 میلیمتر که اصطلاحاً پرک نامیده می شود خرد می کند .

در این آسیاب آب بصورت مداوم به داخل محفظه برش پاشیده می شود. با این کار پرک های پت (PET) قبل از حرکت به بخش بعدی تا اندازه ای تمیز می شوند .

4-    مخزن جداساز شناور _ ته نشین ساز :

با استفاده از آب وسیله ای طراحی کرده ایم  تا موادی که شناور هستند، از موادی که ته نشین می شوند جدا شوند .

در بازیافت پت، پلاستیک پت (PET) ته نشین می شوند در حالی که فیلم های پلاستیکی ( لیبل های بطری) شناور می مانند . یک اسکرو کانوایر در زیر مخزن پلاستیک پت (PET) را به بخش بعدی تجهیزات هدایت می کند .

5-    جدا کننده طبقاتی ( Air classifier) :

جدا کننده طبقاتی روشی برای جدا کردن مواد سبک ازمواد سنگین تر است . هدف اصلی استفاده از جدا کننده ی طبقاتی جدا کردن نا خالصی های کاغذ ، مقوا و نیز فیلم های پلاستیکی از لیبل ها ، درب بطری و خود بطری است.

6-    مخزن شستشو با آب داغ :

پرک های پت که با آب داغ شسته شده اند ازمرغوبیت بالائی برخوردارند ، چرا که در این فرایند محلول چسب، که برای چسباندن لیبل ها بر روی بطری استفاده می شود ، و باقیمانده نوشیدنی ها یا غذاها که با آب سرد به سختی پاک می شوند ، به طور کامل از بین می برد . بیشتر اوقات در این مرحله مواد شیمیایی اضافی و شوینده هایی برای نتیجه ی بهتر اضافه می شود.

7-    شستشوی اصطکاکی (Friction washer ) .

قسمت موثر تجهیزات شستشو با آب سرد، شستشوی اصطکاکی می باشد. که از اصطکاک بین دانه های پرک به عنوان روش مکانیکی برای جدا کردن هرگونه آلودگی و ناخالصی از روی پرک های پت استفاده می شود .

8-    دستگاه آبگیری :

اولین مرحله در فرایند خشک کردن دستگاه آبگیری است که از نیروی گریز از مرکز برای جدا کردن بخش عظیم آب موجود در پرک های پت قبل از انتقال به خشک کن حرارتی استفاده می کند . چون خشک کن حرارتی در طی عملیات به انرژی زیاد نیاز دارد ، استفاده از دستگاه سانتریفوژ به ما در مصرف کم انرژی کمک میکند.

9-    خشک کن حرارتی / جدا کننده سیکلونی:

در این مرحله پرک های پت به بیرون از دستگاه سانتریفوژ مکش می شوند که از یک سری لوله مارپیچ عبور داده شده و در آنجا با هوای گرم مخلوط شده و رطوبت باقیمانده در مرحله قبل کاملا از بین می رود .

این لوله ها به یک سری از جدا کننده ها منتهی می شوند که در آنجا انواع مواد بطری ها PET _ PE _ PP از هم جدا شده و به صورت جداگانه در سیلو ها انباشته و بسته بندی می شوند.